top of page

Štěpánka

_DSC1277.jpg

Jsem porodní asistentka, instruktorka jógy, milovnice pohybu. K józe jsem se dostala skrze tanec.

Když jsem začala pracovat jako porodní asistentka na porodním sále, neměla jsem čas dojíždět na pravidelné taneční tréninky. Místo toho jsem hledala jinou alternativu a lekce jógy mi vyhovovaly svou časové dostupností, o nějaké filozofii jógy jsem neměla ani ponětí.

Zlom nastal, když jsem odjela do Thajska, kde jsem strávila 4 měsíce. Začala jsem s každodenní praxí pod vedením úžasných thajských instruktorů a tak se jóga stala přirozenou součástí mého života. Po návratu domu jsem se přihlásila ke studiu klasické filozofie jógy a jógové terapie.

V tu dobu jsem také začala pracovat na klinice, kde pečujeme o ženy a dostala příležitost všechny mé dosavadní zkušenosti, znalosti a lásky spojit v jedno. Nyní se věnuji individuálním lekcím jógy, dynamické józe, vedu kurzy těhotenské jógy, předporodní přípravu a občas některou těhotnou ženu doprovodím k porodu.

Během lekcí těhotenské jógy se snažím, aby se ženy naučily vnímat své tělo a pracovat s dechem a i když ženy doprovázím k porodu, vidím, jak zvládnutí jednoduchých dechových technik a uvědomění si vlastního těla dokáže pomoci k přirozenému průběhu porodu, kromě toho ale v józe a životě mám ráda dynamiku a proto i mé lekce těhotenské jógy nejsou pouze o relaxačních technikách.

bottom of page