top of page

Jin jang jóga

Pilates Stretches

Podle taoistického konceptu jin představuje ženský princip, pasivní, ochlazuje, jang naopak zastupuje prvek mužský, dynamický, zahřívá. Jedno bez druhého nemůže existovat, prvky se navzájem doplňují.

 

Jin jang jóga jako kombinace obou principů pak přináší jak fyzickou, tak i spirituální rovnováhu.

Jinová část lekce využívá znalosti čínské tradiční medicíny, vědění o čakrách a nejnovějších poznatků medicíny o myofasciálních liniích v lidském těle v delších výdržích, kdy má tělo možnost uvolnit a zregenerovat nejen svaly, šlachy, vazy, ale právě i fascie, jemná pojiva v našem těle, která potřebují alespoň 10 dechů, aby se protáhla. Poválet se můžete za pomoci bločků, pásků a bosterů a touto jemnou, jinovou sekvencí  je naše tělo připravené na pohyb dynamičtější, na jangové jógové formy, jako je vinyasa či hatha jóga, které následují, aby se celé tělo zahřálo, posílilo, rozproudila se energie  a krev.

 

Jin jangovou lekcí proplujete podle nálady mezi oběma póly pohybu a klidu a s respektem k našim potřebám až do závěrečné pozice šavásány (mrtvoly), někdy i s lehkou aromaterapeutickou masáží.

Lekce je poměrně jemná, vhodná úplně pro všechny včetně začátečníků.

Propojení jin a jang u nás můžete vyzkoušet s Annou nebo Petrou.

bottom of page