top of page

Karolína

Karolína2.JPG

Na cestu jógy jsem nastoupila asi před 15 lety, kdy mě doslova vyléčila a uzdravila od chronických zdravotních problémů. Od té doby vnímám jógu jako dar a její výuku jako poslání, zabývám se také tantrou, ajurvédou a studiem sanskrtu. Věřím, že jóga ve svém širším kontextu (tedy nejen ve formě fyzického cvičení) dokáže skutečně léčit a transformovat lidský život.

Miluji Indii, do které se každý rok navracím načerpat energii, inspiraci a vyživit svou duši. Je pro mě místem s neuvěřitelným duchovním nábojem, místem, které transformuje, léčí a vyživuje. Místem, kde se vždy o něco víc navrátím sama k sobě.

Ve své výuce se zaměřuji především na jógovou terapii vycházející z kombinace tradiční hathajógy a terapeutické praxe. Terapeutická jóga chápe lidskou bytost jako organickou jednotku, jež je složena z mnoha vrstev (fyzické, energetické, mentální, emoční, spirituální tělo), které spolu vzájemně souvisejí a ovlivňují naše celkové zdraví. Jógová terapie dokáže jít více do hloubky a prostřednictvím ásán, pranajámy, meditací, očistných technik, reflexologie, aromaterapie a dalších citlivě zvolených metod navrací postupně naše tělo do své původní rovnováhy.

Mému srdci je pak nejbližší terapeutická (tantra) jóga pro ženy, která je zacílena na potřeby ženského těla a duše, ze stejných důvodů se věnuji i józe pro těhotné. Síla ženských kruhů je v dnešní době nezanedbatelná a skrývá v sobě neuvěřitelný léčivý potenciál...

bottom of page