top of page

Katka

Kata.jpg

Jógu jsem v počátku brala jako doplněk k mým skoro každodenním sportovním aktivitám, kterými jsem si kompenzovala sedavou práci. Postupně jsem ale pochopila, že jde o více než o strečink pro bolavé svaly – józe jsem doslova propadla. Týden po zaplacení instruktorského kurzu mi má pozitivní učitelka Lenka nabídla vzít její lekce - náhoda? Nemyslím si. Náhody neexistují a vše se děje z nějakého důvodu a vše má svůj význam. 

 

Nejsem ranní ptáče, ale ten pocit, kdy ráno před prací učíte a sdílíte s ostatními něco, co sama máte tak ráda a pomáhá Vám to, je k nezaplacení. Cítit radost a sílu ve vlastním těle mi dává pozitivní energii na práci v korporátní firmě, kde každá změna je běh na dlouhou trať. Jóga je má nejmilejší „asistentka“, která mi pomáhá se změnami v osobním i pracovním životě. Pokud se chcete v životě někam posouvat, a to já chci, je potřeba procházet jednou změnou za druhou. 

 

Ve svých hodinách usiluji o to, aby se studenti naučili vnímat individuální rytmus svého dechu a propojovali s ním jednotlivé ásány, neboť jóga bez správného dýchání je pouze ohýbání, které nás neposouvá dále. Pozice se snažím vždy vysvětlit, aby byly pochopitelné i pro začátečníky. 

 

Těším se na sdílenou radost a energii na společných lekcích a nezapomeňte, že my sami jsme zrcadlem našeho života :)

bottom of page