top of page

Workshop "Jóga a diastáza"

 

18.1.2020 

10:00-12:00

800,-Kč

Co Vás čeká:

Nemůžete se po porodu zbavit vypouklého bříška i přesto, že jste již na své původní váze? Vypadáte, jako byste byla stále těhotná? Bolí vás záda nebo tušíte, že vaše pánevní dno není v kondici? Jste nevýkonná ve svém oblíbeném sportu nebo cítíte, že svaly břicha nefungují jako dřív? Možná za to může DIASTÁZA – rozestup břišních svalů.

 

Pojďme se společně na praktickém semináři naučit aktivovat střed těla tak, aby naše břicho bylo nejen estetické, ploché, ale také funkční. Zvu všechny maminky po porodu (i pány, případně rodiče dětí s diastázou), které zajímá, jak zapracovat na nepřirozeném rozestupu přímých břišních svalů a které se chtějí naučit spoustu efektivních cviků a sestav!

Svět jógy je velmi rozmanitý, existuje tolik typů jógy, které nabízejí variace na základní principy tohoto cvičení. Velmi často však jóga v českých studiích není příliš vhodná pro osoby se sníženou funkčností CORE (hluboké svalové struktury) a zejména ne pro klienty s diastázou. Ale pokud se její systém trošku upraví, může být jóga naopak úžasný nástroj pro rehabilitaci! Mějme na paměti, že silný střed těla je základem pro efektivní provedení všech jógových pozic.

Co je náplní workshopu:

– Naučíte se rozestup rozpoznat, vyšetřit a sledovat

– Dozvíte se, jak pracuje hluboké svalstvo CORE

– Nacvičíte správný postoj těla a dech, bez kterých nelze rozestup zmenšit

– Osvojíte si velmi efektivní cviky na redukci diastázy (se zapojením do běžných denních činností)

– Vyzkoušíte si jógové pozice, které diastázu zhoršují a které ji zacelují

– A zejména započnete proces regenerace rozpoznáním potřeb vašeho těla

 

Každý účastník obdrží pracovní listy „Jak na diastázu v praxi“ s dokumentací jednotlivých cviků.

 

Lektorka:

Anna Nováková – COREyoga.cz

https://www.coreyoga.cz/workshopy/

Zakladatelka a lektorka COREyogy – cvičebního programu, které využívá všech positiv jógového pohybu a zároveň podporuje zdravé držení těla a aktivuje hluboké vrstvy svalů břicha. Dlouhodobě se věnuje studiu a výzkumu diastázy břišních svalů a to nejen v Čechách, ale zejména v zahraničí. Své zkušenosti předává formou poradenství, osobních tréninků, publikací článků, elektronických knih, vedením kurzů, workshopů a víkendových cvičebních programů.

Termín:

18. 1. 2020, 10:00 – 12:00

Kde:

Studio Yoga Mija (u zastávky Perunova)

Hradešínská 31, Praha 10 Vinohrady

Cena a platba:

Rezervace níže se stává platnou po připsání částky 800 Kč na účet 10810808/2010. Do poznámky platby napište jméno uvedené v rezervaci.

Děkujeme a těšíme se na Vás!

Workshop 1.JPG
Diastáza.JPG

Rezervujte si své místo:

Anchor 1
bottom of page