top of page

Ashtanga jóga workshop

13. dubna 2019

10:15 - 13:15

590,-Kč

Co vás čeká:

  • Představení systému ashtanga jógy, historické kořeny, základní principy

  • Vysvětlení dechu ujjayí, tělesných zámků (bandhy), směru pohledu (dršti)

  •  Vedená zkrácená série

  • Rozebrání dopodrobna pozdravů slunci A,B a stojných pozic

  • Jednoduchá pranajama technika na závěr

Ashtanga vinyasa jóga je dynamický směr jógy mající domov v jihoindickém Majsúru ve státě Karnátaka. Tento styl jógy je typický propojením dechu a pohybu a předem daným sledem pozic, které na sebe navazují a jedna tak připravuje tělo na pozici další. Dalším typickým rysem je dech ujjayi (dýchání přes hlasivkovou štěrbinu) a tzv. energetické zámky (uddiyana a múla bandha), které dohromady pracují na zahřívání organismu, pocení a následné detoxikaci orgánu a svalů.

 

Během tříhodinového workshopu představíme systém ashtanga jógy a její základní principy. Vysvětlíme se dech ujjayí, techniku tělesných zámků a směru pohledu (dršti). Zaměříme se a do detailu probereme pozdrav slunci A,B a stojné pozice. Společně si pak ukážeme pár vybraných pozic v sedě. Na závěr si vyzkoušíme jednoduchou pranajama techniku, která nám pomůže zklidnit nejenom naše tělo ale i mysl.

 

Workshop je určen začátečníkům, tak i mírně pokročilým praktikantům.

 

Ashtanga je fyzicky náročnějším stylem jógy, proto je především určena lidem bez větších problémů s pohybovým aparátem. Není vhodná pro jedince trpící závažnými srdečními problémy, velmi vysokým krevním tlakem, cukrovkou a dále pro ženy v těhotenství.

Lektorka:

Ivana

 

Termín: 

13. 4. 2019, 10:15 – 13:15 zrušeno

Kde:

Studio Yoga Mija (u zastávky Perunova)

Hradešínská 31, Praha 10 Vinohrady

Cena a platba:

590 Kč

 

Rezervace níže se stává platnou po připsání částky na účet 10810808/2010. Do poznámky platby napište jméno uvedené v rezervaci. 

 

Děkujeme!

ashtanga.JPG
ashtanga2.JPG
Anchor 1
bottom of page